Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto się szczepić na HPV?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto się szczepić na HPV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Niania90 14 gru 2010, 21:26
    Musisz mieć zrobioną cytologię, I lub II grupa. Jeśli ktoś nie uprawiał jeszcze seksu to żadnych badań nie trzeba.
    Cytuj
  • Solniczka84 14 gru 2010, 22:09
    Jednego nie rozumiem... wszędzie czytam, że zaraża się tym wirusem drogą płciową i narażone są kobiety, które zmieniają partnerów... ale jeśli sie ma jednego partnera to już chyba jest bezpiecznie prawda? Więc po co się szczepić?
    Cytuj
  • yellowphone 14 gru 2010, 22:57
    Chyba że nie jest się pewnym partnera heheprzymrużenie oka Przezorny zawsze ubezpieczonyuśmiech
    Cytuj
  • Niania90 14 gru 2010, 23:40
    To nie jest tak, że mając jednego partnera jest się w 100% bezpiecznym. Po pierwsze wystarczy kontakt skóry w okolicy narządów płciowych żeby się zakazić, po drugie Twoj partner może być od bardzo dawna nosicielem. Często nie ma żadnych objawów, a facet może być nosicielem i sam jest praktycznie zdrowy, a dla kobiety zarażenie ma później bardzo poważne konsekwencje...
    Cytuj
  • Hunny8 15 gru 2010, 7:18
    Sorki, może ja jestem jakaś niezorientowana, ale to szczepienie naprawde jest takie ważne? Wiadomo, rak to groźna sprawa, ale nie da się na wszystko zaszczepić tak? Jest sens tyle halasu robić o to?
    Cytuj
  • r11 15 gru 2010, 9:26
    No raczej jest o czym dyskutować, skoro kilka tysięcy Polek rocznie choruje na raka szyjki macicy! Mało tego, podobno połowy z nich nie udaje się wyleczyćsmutny
    Dla mnie jakimś skandalem jest ta cena... horror. Oczywiście pewnie w niemczech są one refundowane... tak jak na meningokoki u dzieci. A u nas płacisz za ubezpieczenie zdrowotne, z którym nie wiadomo co się dzieje, bo potem jak idziesz do lekarza to i tak za wszystko musisz z osobna płacić! Masakra.
    Cytuj
  • Gaik 15 gru 2010, 11:13
    Nie mówię żeby bagatelizować raka, nie jestem też broń Boże przeciwko szczepieniom, swoja córkę zaszczepię na pewno zanim rozpocznie "dorosłe" życieprzymrużenie oka Ale jesli chodzi o umieralność kobiet z rakiem to nie oszukujmy się. Jesteśmy zacofani, kobiety sie nie badają i po prostu choroba jest wykrywana zbyt późno...smutny Rak jest w dzisiejszych czasach tak czesto spotykaną chorobą, że mówi się o nim jako o chorobie cywilizacyjnej i nie ma co liczyć na to, że nie zachorujemy tylko trzeba trzymać rekę na pulsie i regularnie się badać.
    Cytuj
  • nafnafff 15 gru 2010, 14:11
    Zgadzam się pełni. I uważam, że regularne badanie u ginekologa jest lepszą gwarancją, bo jak się wcześnie wykryje chorobe to mozna skutecznie ją leczyć! A nawet jesli sie jest na coś zaszcepionym, to nie daje całkwitej pewności i nei zwlania z obowiązku robienia systematycznie badań.
    Tylko że my, które tu o tym rozmawiamy, pewnie wszystkie mamy tego świadomość. A do tych kobiet, co lekarza unikaja jak ognia to chyba nic nieprzemówi:/
    Cytuj
  • zosiasamosia 15 gru 2010, 15:16
    Masz rację! Dlatego zawsze bardzo popieram takie kampanie uświadamiające ludziom ważne rzeczy. Nie tylko w kwestii zdrowia.
    Cytuj
  • Solniczka84 15 gru 2010, 15:57
    Troche nie na temat, ale na mnie ostatnio wielkie wrażenie zrobiła kampania w telewizji, o tym żeby nie poniżać starszych ludzi, bo kiedys wszyscy nimi bedziemy. Dosłownie łza mi sie w oku kręci jak to ogladam...
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum