Favore.plForumPozostałe tematy

Czy adoptować dziecko

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy adoptować dziecko

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 z 4  
  • Sissi87 25 kwi 2011, 23:32
    Nie, ja nie zamierzam póki co adoptować, ale ogólnie wydaje mi się to fajnym pomysłem. Mam przyjaciółkę, która od kilka lat bezskutecznie próbuje zajść w ciążę. Rozważa adopcję malutkiego dziecka, ale boi sie reakcji rodziny i znajomych... mąż zresztą też nie jest do końca przekonany, ale nie jest na nie... po prostu zastanawia się. Ona byłaby zdecydowana gdyby nie te obawy... dlatego jestem ciekawa co Wy sądzicie o adoptowaniu dziecka?
    Cytuj
  • aga007 26 kwi 2011, 7:18
    Ja uważam, że to wspaniałe jeśli ludzi stać na to by pokochać czyjeś dziecko jak własne. niestety podzielam obawy - wydaje mi się, że wielu ludzi jest uprzedzonych, fakt, że to sa często dzieci z patologicznych rodzin, bo z tego powodu zostaja bez rodziców, ale to nie powód by na adoptowane dziecko patrzeć od razu jak na gorsze... a tak chyba często jest.
    Cytuj
  • Lilijka 26 kwi 2011, 10:13
    Ja myslę, że to wspaniałe i podziwiam ludzi, którzy potrafią znaleźć w sobie tyle miłości. Nie każdego na to stać.
    Cytuj
  • nafnafff 26 kwi 2011, 13:42
    Znam rodzinę, która ma czworo dzieci, w tym jedno adoptowane. Są szczęśliwą, choć nie za bogatą (ale też nie ubogą) rodziną. Widać, że się bardzo kochają. Kiedyś spytałam tę znajomą czyli mamę, czy czuje jakąś różnicę między tą trójką dzieci, które urodziła, a tym adoptowanym. Odpowiedziała mi, że milość do każdego dziecka przychodzi w jakimś czasie, nie w jednej sekundzie i że wszystkie swoje dzieci kocha równie mocno, choć każde inaczej. Ale nie, że to jedno inaczej niż pozostałe, tylko każde z osobna inaczej, bo są różne. A nigdy nikt nie dokuczał temu dziecku z tego powodu, że jest adoptowane, choć ono na pewno wie o tym, ale nie wiem kto z otoczenia został poinformowany. Dla nich to jest naturalne.
    Cytuj
  • r11 26 kwi 2011, 13:57
    Sissi87 napisał:Nie, ja nie zamierzam póki co adoptować, ale ogólnie wydaje mi się to fajnym pomysłem. Mam przyjaciółkę, która od kilka lat bezskutecznie próbuje zajść w ciążę. Rozważa adopcję malutkiego dziecka, ale boi sie reakcji rodziny i znajomych... mąż zresztą też nie jest do końca przekonany, ale nie jest na nie... po prostu zastanawia się. Ona byłaby zdecydowana gdyby nie te obawy... dlatego jestem ciekawa co Wy sądzicie o adoptowaniu dziecka?
    A czy ta przyjaciółka wie dlaczego nie może zajść w ciążę? Może potrzebne im jest jakieś leczenie? Dzis wiele par ma problem z poczęciem dziecka...
    Cytuj
  • Sissi87 26 kwi 2011, 16:56
    No cóż ma jakieś schorzenie macicy czy coś podobnego... lekarz powiedział, że teoretycznie jakaś szansa na ciążę jest, ale bardzo, bardzo znikoma i nie chce jej nawet dawać nadziei, bo to zakrawałoby na cud. Zreszta nawet jakby zaszla w ciążę to będzie duże ryzyko wad płodu albo wręcz poronieniasmutny
    Cytuj
  • r11 26 kwi 2011, 20:34
    Oj no to rzeczywiście kiepska sytuacja. Ja po usłyszeniu takiej diagnozy chybabym nawet nie chciała zajść w ciążę. Może adopcja nie byłaby złym pomysłem...
    Cytuj
  • MemoNemo 26 kwi 2011, 23:05
    Mój wujek jest adoptowany, ale nikt juz o tym nie pamiętaprzymrużenie oka Komu to przeszkadza, czy w żyłach płynie ta sama krew czy nie, najważniejsze są więzi międzyludzkie!
    Cytuj
  • Blueberry28 27 kwi 2011, 1:22
    Powiem szczerze, że podziwiam ludzi, którzy potrafią zdobyć się na taki gest, bo ja bym nie potrafiła. Może to źle o mnie świadczy, ale tak jest.
    Cytuj
  • nafnafff 27 kwi 2011, 8:46
    Dlaczego źle, ważne, że potrafisz to przyznać, bo niestety często się zdarza, że ludzie adoptujacy dzieci się do tego nie nadają... to smutne, ale tak jest.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: internetowe cv