Favore.plForumPozostałe tematy

Czy adoptować dziecko, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy adoptować dziecko

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 z 4
  • Sissi87 29 kwi 2011, 16:21
    Rozmawiałam z M. i mówiła mi, że cała rodzina włącznie z jej mężem uważa, że adoptowane dziecko to jakby dziecko drugiego gatunku, bo nie wiadomo co z niego wyrośnie, jakie ma geny. Nie da się przed tym uciec jakie będzie - takie mają obawy. Nie powiedziałam jej tego, ale mysle, że z takim podejściem to złym rozwiązaniem byłaby adopcja w ich przypadku... przynajmniej póki nie dojrzeją do myśli, że to oni maja głównie wpływ na to jakiego człowieka ukształtują.
    Cytuj
  • aga007 29 kwi 2011, 17:44
    Sissi87 napisał:Rozmawiałam z M. i mówiła mi, że cała rodzina włącznie z jej mężem uważa, że adoptowane dziecko to jakby dziecko drugiego gatunku, bo nie wiadomo co z niego wyrośnie, jakie ma geny. Nie da się przed tym uciec jakie będzie - takie mają obawy.
    No niestety pokutuje u nas taki stereotyp. To smutne. Myślę, że to wynika ze słabości, lenistwa ludzi - jak coś się nie uda, to najłatwiej zwalić na cudze geny, niż ponieść odpowoedzialność za własne błędy wychowawcze. To jest takie asekuranctwo.
    Cytuj
  • speedy_gonzalez 29 kwi 2011, 20:01
    Dokładnie tak jest, bo ludzie ogólnie są słabi. Taka jest prawda niestety.
    Cytuj
  • aga007 29 kwi 2011, 20:42
    No a najsmutniejsze wg mnie jest to, że ci któzy próbują się wznieśc ponad tę słabość i zrobić coś naprawdę fajnego, są tłamszeni przez tych głupszych, nie dość, że sami nie potrafią nic z siebie wykrzesać dla innych, to jeszcze sa zawistni.
    Cytuj
  • Blueberry28 29 kwi 2011, 23:56
    Z tego co piszecie wynika, że wszyscy, którzy nie czują się na siłach by adoptować dziecko są złymi ludźmi... chyba sie trochę zapędziliście w swych ocenach, ci ludzie moga miec inne zalety nie uważacie?
    Cytuj
  • aga007 30 kwi 2011, 1:13
    No to chyba jasne, ja tak na pewno nie uważam. Miałam na mysli nie tych, którzy nie chcą adoptować, bo nikt nie ma takiego przymusu, tylko tych, co szykanują czy wyśmiewają takie dzieci. Albo takie rodziny. To jest podłość, na którą brak słów.
    Cytuj
  • Blueberry28 30 kwi 2011, 7:57
    No to z tym się oczywiście zgadzam...
    Cytuj
  • MemoNemo 30 kwi 2011, 8:36
    Sissi87 napisał:Rozmawiałam z M. i mówiła mi, że cała rodzina włącznie z jej mężem uważa, że adoptowane dziecko to jakby dziecko drugiego gatunku, bo nie wiadomo co z niego wyrośnie, jakie ma geny. Nie da się przed tym uciec jakie będzie - takie mają obawy. Nie powiedziałam jej tego, ale mysle, że z takim podejściem to złym rozwiązaniem byłaby adopcja w ich przypadku... przynajmniej póki nie dojrzeją do myśli, że to oni maja głównie wpływ na to jakiego człowieka ukształtują.
    Bo mało to ludzi, którzy wychowywani przez biologicznych rodziców, którym ptasiego mleka nie brakowało, wyrośli na złodziei albo narkomanów? Zresztą wielu przestępców pewnie też nie zostało nimi z powodu genów złodzieja czy mordercy jest w ogóle coś takiego...?) tylko z powodu złego wychowania, albo w ogóle tego, ze nikt się nimi nie zajmował i się zdemoralizowali.
    Cytuj
  • Labradorka 30 kwi 2011, 9:46
    Ja jestem za adopcją i nawet rozmawialismy kiedys z chłopakiem, że jakbyśmy mieli problem że nie możemy mieć dziecka to moglibyśmy adoptować. Nieważne czy to sie komuś spodoba czy nie, tu chodzi o naszą rodzinę, której bez dziecka sobie nie wyobrażamy.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: internetowe cv