Favore.plForumPozostałe tematy

Czy adoptować dziecko, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy adoptować dziecko

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 z 4  
  • Sissi87 28 kwi 2011, 11:15
    To prawda, dlatego kryteria pozwalające ludziom na adopcję są bardzo surowe, a cały proces trwa przez dlugi czas, żeby przygotować się do tego.
    Cytuj
  • Skabe_den 28 kwi 2011, 14:51
    Jak widać nie dość surowe...
    Cytuj
  • octavian 28 kwi 2011, 18:49
    Jeśli chodzi o nastawienie, reakcję rodziny to w ośrodkach adopcyjnych nie tylko potencjalni rodzice otrzymuja wsparcie, ale także pozostali członkowie rodziny. Nikt nie mowi, że to jest łatwa sytuacja, trzeba się z tym oswoić i być świadomym pewnych rzeczy. Ale jak widać przy dobrej woli niektórym się to udaje i tworzą szczęśliwe rodziny.
    Cytuj
  • 8I5I 28 kwi 2011, 22:00
    Ja uważam, że jak ludzie bardzo pragną dziecka i nie mogą mieć własnego to są w stanie pokochać adoptowane, dając mu tyle miłości ile mogą i powinni dać rodzice. Sama znam parę, które ma dwoje adoptowanych dzieci, dziś dorosłych, które same mają dziś dzieci - dla tych państwa wnuki i oddaliby życie za nie gdyby była potrzeba...
    A ile też słyszy się i widzi w tv rodzin, gdzie rodzone dzieci przynoszą wstyd rodzicom, albo rodzice krzywdza dzieci. I czy naprawdę to więzy krwi są tutaj najwazniejsze..? zastanówcie się.
    Cytuj
  • franusia 29 kwi 2011, 1:11
    Dokładnie, te przykłady pokazują, że najważniejsza jest miłość i otwarcie się na drugiego człowieka.
    Cytuj
  • WitoldEs 29 kwi 2011, 8:28
    Ja się nad tym zacząłem zastanawiać i dochodzę do wniosku, ze kluczowe jest też dlaczego ludzie chcą w ogóle mieć dzieci. Jesli ktoś chce mie dziecko dla zaspokojenia swoich ambicji, podwyższenia swojego poczucia wartości lub innych egoistyczn ych pobudek to nie będzie dobrym rodzicem - nieważne czy dla rodzonego czy adoptowanego, choć w tym drugim przypadku pewnie jescze gorzej...
    Cytuj
  • Niania90 29 kwi 2011, 10:15
    Gdybym ja nie mogła mieć dzieci to bym się zastanawial nad adopcją. Nie wiem tylko co mój mąż na to...
    Cytuj
  • octavian 29 kwi 2011, 12:31
    Mimo wszystko to jest duże wyzwanie. Ja podziwiam szczerze takich ludzi.
    Cytuj
  • Xanadu70 29 kwi 2011, 13:26
    Ja też podziwiam, ale nie byłabym w stanie adoptować dziecka. Tzn 20 lat temu powiedziałabym, że tak, ale dziś gdy wiem ile trudu wymaga wychowanie dzieci na mądrych ludzi to uczciwie przyznaję, że nie mogłabym.
    Cytuj
  • marsjanin 29 kwi 2011, 13:49
    Ja też nie zaadoptowałbym dziecka. W razie potrzeby, gdyby np ktoś z bliskich osierocił dziecko to zająłbym się nim i starałtraktować jak własne, ale bardziej chyba z poczucia obowiązku... Ale naturalnie podziwiam ludzi, którzy są zdolni pokochac takie dziecko jak rodzone.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: internetowe cv