Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Domy energooszczędne, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Domy energooszczędne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zonja 7 mar 2013, 11:42
    Wybierając wyposażenie do domu warto zwrócić uwagę na informację o zapotrzebowaniu na energię i wybierać dobrej jakości lampy, bo te są najbardziej ekonomiczne. Dobrze jest też zaplanować oświetlenie dzienne tak aby nie trzeba było doświetlać domu przez cały dzień.
    Cytuj
  • konto_usuniete_316595 30 mar 2013, 10:55     (ostatnio zmieniony przez autora 30 mar 2013, 11:00, w całości zmieniany 2 razy)
    Witam Państwa,
    dom energooszczędny to taki budynek dla którego z obliczeń charakterystyki energetyczenej wynika że roczne zapotrzebowanie ciepła na energię użytkowa dla ogrzewania i wentylacji jest nmiejsze niż 40 kWh/m2/rok. Taki wskażnik jest określony w wytycznych NFOŚiGW dla programu NF 40 . Wskażnik ten jest łatwy do opracowania i nie jest kosztowny do osiągnięcia przy budowie domu w technologii szkieletu drewnaianego . Obecnie przygotowujemy budowę domu o wskażniku 15,7 kWh/m2 na rok , to budynek na pograniczu domu pasywnego.
    Cytuj
  • szkielet 3 kwi 2013, 12:51
    A co powiecie na taki domek drewniany całoroczny, myślę o nim z przeznaczeniem na rekreację, głównie latem. Czy w razie potrzeby zimą będzie go można łatwo ogrzać?
    Cytuj
  • 17 cze 2013, 11:17
    Ja u siebie na tarasie gdzie często są grille i często się siedzi wieczorami zamontowałem ogrzewanie promiennikowe - bardziej energooszczędne od nadmuchów które wcześniej miałem.
    Cytuj
  • mscislaw 5 sie 2013, 18:32
    A wiecie jak dużo można zaoszczędzić na przykład na odpowiednio dobranym oświetleniu ? Bardzo energooszczędne są na przykład takie ]żarówki LED. Odkąd przestawiłem się na taki rodzaj oświetlenia zauważyłem, że rachunki za prąd zmalały w znacznym stopniu.
    Poza tym daje praktycznie nieograniczone możliwości w dekoracji wnętrza - ostatnio bardzo modne są na przykład taśmy dekoracyjne led które samemu można zamontować w łatwy sposób w każdym miejscu w mieszkaniu.
    Cytuj
  • erykit 9 wrz 2013, 19:47
    Ja radzę zastanowić się również nad odpowiednim systemem sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. Warto sobie przeczytać artykuł: http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/101,sterowanie-ogrzewaniem-i-klimatyzacja/ o tym jak można na tym zaoszczędzić.
    Sami podczas budowy domu zamontowaliśmy taki system razem z żoną. Była to bardzo dobra decyzja ponieważ dzięki temu po wyjściu domowników z domu ogrzewanie bądź też klima przełącza się w stan małego zużycia energii.
    Cytuj
  • Klatka 11 wrz 2013, 11:52
    Zgadzam się z erykit, odpowiedni system wentylacyjny jest szczególnie ważny w naszym klimacie. W okresie zimowym, z obawy przed utratą ciepła szczelnie zamykamy okna i drzwi, zapominają o wentylacji. Dzięki systemom zmechanizowanym można wietrzyć pomieszczenia bez utraty ciepłego powietrza.
    Cytuj
  • waloria 12 wrz 2013, 9:51
    erykit napisał:Ja radzę zastanowić się również nad odpowiednim systemem sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. Warto sobie przeczytać artykuł: http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/101,sterowanie-ogrzewaniem-i-klimatyzacja/ o tym jak można na tym zaoszczędzić.
    Sami podczas budowy domu zamontowaliśmy taki system razem z żoną. Była to bardzo dobra decyzja ponieważ dzięki temu po wyjściu domowników z domu ogrzewanie bądź też klima przełącza się w stan małego zużycia energii.
    dobry artykuł, pozdrawiam uśmiech
    Cytuj
  • mack85 25 wrz 2013, 13:25     (ostatnio zmieniony przez autora 26 wrz 2013, 9:27, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja np. długo byłem nastawiony negatywnie do wszelkich inwestycji tego typu, ale powoli się przekonuję. Na wybudowanie domu energooszczędnego już za późno, ale poważnie zastanawiam się nad montażem solarów.
    Cytuj
  • Nowakova 3 paź 2013, 19:08     (ostatnio zmieniony przez autora 3 paź 2013, 19:12, w całości zmieniany 1 raz)
    Jeśli chodzi o domy energooszczędne, wybraliśmy projekt Figa Eko. Dokładnie taki jak chcieliśmy - z garażem i balkonikami. Na dole część dzienna, na górze sypialnie. A na wiosnę ruszamy z budową. uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum