Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Domy energooszczędne, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Domy energooszczędne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • samuraj 5 paź 2013, 9:54
    muszę przyznać, że takie domy mają naprawdę wiele zalet, a dla mnie jedną z nich jest to, że można je zbudować w bardzo krótkim czasie i też ciekawie się prezentują.
    Cytuj
  • pomadka 3 lis 2013, 19:48
    to jest na pewno fakt, że oszczędność czasu na pewno jest wielkim plusem. Ja się troszkę obawiałam innych aspektów, że nie będzie trwały albo jakieś inne wady. ale ten art http://budownictwopolskie.pl/artykul/obalamy_mity_na_temat_drewnianych_domow_prefabrykowanych mnie uspokoił tylko się jeszcze zastanawiam jak sie w takim domu mieszka?
    Cytuj
  • ElaW 19 lis 2013, 18:46
    Istnieje bardzo wiele sposobów by uczynić nasz dom energooszczędnym. My z mężem jakiś czas temu zainstalowaliśmy w domu żarówki LEDowe od OSRAMU. Naprawdę rachunki przychodzą mniejsze. Nie spodziewałam się, ale naprawdę to duża oszczędność. Do tego barwa światła jest biała, a nie żółta co zawsze mnie drażniło. Naprawdę niesamowite pod każdym względem, a w domu energooszczędnym moim zdaniem niezbędne.
    Cytuj
  • erykit 20 lis 2013, 16:10     (ostatnio zmieniony przez autora 3 gru 2013, 15:05, w całości zmieniany 1 raz)
    A zastanawialiście się nad wstawieniem odpowiednich okien i drzwi - obecne wytwory z drewna praktycznie nie przepuszczają ani zimna ani hałasu tak więc mieszkanie staje się o wiele cieplejsze.
    Bardzo dobre produkty ma w swojej ofercie Stolbud uśmiech [url=http://www.stolbud.pl/]Więcej[/url] o firmie możecie sobie przeczytać na ich stronie internetowej. Zamawiałem u nich okna i jestem zadowolony.
    Cytuj
  • blue-green 22 lis 2013, 19:54
    W Polsce zużywamy aż 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż w innych krajach Europy Zachodniej.Niewątpliwą zaletą domu energooszczędnego to dużo niższe koszty podczas wieloletniej eksploatacji.
    Cytuj
  • iamlw 30 gru 2013, 0:35
    Zgadzam się z tym, że to dobry pomysł taki dom. Według mnie podstawą jest wymurowanie ścian z betonu komórkowego bo to materiał, który posiada najniższy wsp przenikania ciepła a to daje gwarancje efektywnego wykorzystywania energii dostarczonej do ogrzania domu a dom energooszczędny charakteryzuje się właśnie tym, że efektywnie wykorzystuje dostarczoną energię.
    Cytuj
  • 30 gru 2013, 8:49     (ostatnio zmieniony przez autora 9 sty 2014, 8:21, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja wykorzystuję do budowy swojego energooszczędnego domu drewno klejone. [url=http://www.holzbau.pl/drewno.php]Drewno klejone[/url] warstwowo to jeden z najbardziej innowacyjnych produktów budowlanych. Polecam.
    Cytuj
  • biuro_mstechnik_pl 13 sty 2014, 10:12
    iamlw napisał:Zgadzam się z tym, że to dobry pomysł taki dom. Według mnie podstawą jest wymurowanie ścian z betonu komórkowego bo to materiał, który posiada najniższy wsp przenikania ciepła a to daje gwarancje efektywnego wykorzystywania energii dostarczonej do ogrzania domu a dom energooszczędny charakteryzuje się właśnie tym, że efektywnie wykorzystuje dostarczoną energię.
    Witam.

    Beton komórkowy jest dobrym materiałem ,jednak ma jeden minus - brak akumulacji ciepła. Swój dom wybudowałem 10 lat temu.
    Ściana trójwarstwowa na kleju.Wewnątrz bloczek Solbet 24cm, w środku wełna o dobrych parametrach gr. 12 cm. ściana zewnętrzna z porotermu 12cm.
    Sytuację po części ratuje ogrzewanie podłogowe na parterze ok. 40m2. Przy powierzchni 130m2 koszty ogrzewania (kominek z płaszczem wodnym) ok.2000 zł rocznie. Dodatkowo pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej.
    Osobiście jestem przeciwnikiem domów naszpikowanych elektroniką - rekuperatory , sterowniki itp.
    Według mnie koszty wybudowania domu pasywnego są zbyt wysokie w stosunku do korzyści .
    Dobrze zaprojektowany i przede wszystkim bardzo dobrze wykonany dom energooszczędny jest na tą chwilę
    rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym.
    uśmiech
    Cytuj
  • 13 sty 2014, 12:21
    Dzięki wielkie za dobre rady, sporo ciekawych informacji przeczytałem w tym temacie. Pozdrawiam uśmiech
    Cytuj
  • ElaW 13 sty 2014, 20:37
    Ostatnio rozmawiałam ze znajomymi budującymi dom- chcą go uczynić jak najbardziej energooszczędnym i ogólnie eko. Podesłałam im tego linka i dziękują za rady. No i napomknęli mi coś na temat mojego wpisu, żeby przestrzec innych przed kupowaniem jakichś dziadowskich ledów, parę złotych tańszych od osram, oni kupili i okazało się, że wcale nie są eko bowiem musieli iść po nowe uśmiech. Także taka rada- warto dać te kilka złotych więcej a mamy gwarancję działania.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum