Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • mikolaj898 6 maj 2014, 22:55
    Jest oczywiście jedno ale - mostki termiczne. Nieodpowiedni montaż rolet może przyczynić się do tego, że z pomieszczeń będzie uciekało ciepło. W żadnym wypadku niewolno do tego doprowadzić. Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to warto zapoznać się z artykułem, który napisali [url=http://www.mgprojekt.com.pl/blog/mostki-termiczne-montaz-rolet/#axzz30yElWjH7]projektanci z MGProjekt[/url]. Pokazuje on na co należy zwracać uwagę.
    Cytuj
  • bat-man 7 maj 2014, 23:49
    Jeżeli chcesz się czuć bezpiecznie i pewnie we własnym domu, to takie rolety na pewno Ci to zagwarantują. Sam mam takie zamontowane, na noc zapuszczam i mam pełen komfort, bo wiem, że nikt się nie włamię. Gdy wyjeżdżam na urlop to samo uśmiech W Rudzie Śląskiej jest dobra firma mutująca takie rolety.
    Cytuj
  • Ewelina_L 11 maj 2014, 15:38
    bat-man napisał:Jeżeli chcesz się czuć bezpiecznie i pewnie we własnym domu, to takie rolety na pewno Ci to zagwarantują. Sam mam takie zamontowane, na noc zapuszczam i mam pełen komfort, bo wiem, że nikt się nie włamię. Gdy wyjeżdżam na urlop to samo uśmiech W Rudzie Śląskiej jest dobra firma mutująca takie rolety.
    Właściwie to takie rolety nie chronią przed włamaniem, może tylko poprawiają samopoczucie przymrużenie oka . Na pewno zmniejszają straty cieplne.
    Cytuj
  • Rafal0 1 paź 2014, 16:56
    Starty cieplne się zmniejszą i to znacząco. Wiem po swoim mieszkaniu. Co do tej ochrony bez włamaniami to jakąś dam dają, ale to żaden gwarant. Moim zdaniem warto w nie zainwestować. Są o wiele lepsze niż rolety montowane w środku. Mogę polecić firmę, która u mnie je wykonywała Euro Windows. Ceny mają jedne z niższych na dolnym śląsku. Na stronie mają też pełną ofertę rolet - http://euro-windows.pl/
    Cytuj
  • Ecia 6 paź 2014, 13:32
    Mam w domu pokoje z zewnętrznymi roletami i bez, i wg mnie jest to zdecydowanie trafny wybór, szczególnie przy ulewach i mocnych wiatrach
    Jedyne nad czym bym sie poważnie zastanowiła to elektryczne sterowanie.
    Bo w momencie gdy zabraknie prądu, w domu będzie ciemno i nic się z tym nie zrobi
    Cytuj
  • wiki878 20 paź 2014, 17:11     (ostatnio zmieniony przez autora 20 paź 2014, 17:12, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem takie rolety to bardzo dobry sposób na upały i złodziei. My chcemy kupić rolety zewnętrzne bo niedługo przeprowadzamy się do nowego mieszkania, które mieści się na parterze i chcemy mieć pewność, że nikt nas nie okradnie. Co do elektrycznego sterowania to też uważam, że to zbędna rzecz, która może tylko narobić problemów.
    Cytuj
  • trinity82 23 paź 2014, 11:43
    Yosemitysam napisał:Pilnie szukam opinii na temat zewnętrznych rolet. Jak zaczynaliśmy budowac dom to wydawały mi się niezbędne, a teraz się zastanawiam czy to me sens. Ponoć wcale nie chronią przed włamaniem, są malo wytrzymałe, kosztują sporo, poradźcie czy warto...?
    Muszę się zdecydować szybko, bo potem już nie da się zamontować ich tak żeby nie było widać...
    Rolety jak najbardziej, teraz w ogóle nie mam firan,a na noc spuszczam rolety by mi nikt nie podglądał. Bo jeśli chodzi o ochronę domu, to pewnie dla złodzieja nic trudnego skrzywienie Ale i tak czuję się bardziej bezpieczna jak one są.
    Cytuj
  • michalsiejka 19 lis 2014, 10:05
    Ecia napisał:Mam w domu pokoje z zewnętrznymi roletami i bez, i wg mnie jest to zdecydowanie trafny wybór, szczególnie przy ulewach i mocnych wiatrach
    Jedyne nad czym bym sie poważnie zastanowiła to elektryczne sterowanie.
    Bo w momencie gdy zabraknie prądu, w domu będzie ciemno i nic się z tym nie zrobi
    Na braki prądu jest oczywiście rozwiązanie - przy wyborze silnika trzeba pamietać o wyborze takiego z zabezpieczeniem NHK, umożliwiającym otwarcie rolety przy braku dostawy prądu. Montowany jest dodatkowy kardan, którym mozna podnieśc lub opuścić roletę.
    W Warszawie polecam firmę Roletysiejka - www.roletysiejka.pl

    Służę również pomocą
    Cytuj
  • michalsiejka 19 lis 2014, 10:27
    Rolet elektrycznych wcale nie trzeba się bać - napewno są wygodniejsze. Co do zabezpiecznenia to w tym temacie również jest kilka rozwiązań. Do elektrycznych rolet wystarczy zamontować wieszaki antywłamaniowe - przy zamkniętej rolecie zabezpieczają przed mechanicznym wyłamaniem rolety. Aby je zdemontować należy wykonać dodatkowy obrót silnikiem, czego złodziej nie jest w stanie zrobić.

    Jeżeli ktoś myśli o ewentualności posiadania rolet w momencie budowy domu lub też remontowaniu mieszkania dobrze jest wyprowadzić na zewnątrz zasilanie. Koszt przewodów bedzie praktycznie nie zauważalny, natomiast sam montaż rolet może odbyć się po jakimś czasie. Inaczej jest przy mieszkaniu już urządzonym - wyprowadzenie zasilania na zewnątrz często wiąże się z kuciem ścian, gipsowaniem i całym budowlanym bałaganem. Ewentualnie niezbyt ładne korytka elektryczne, które przykręca się do ściany

    Rolety ręczne są oczywiście tańsze, natomiast wymagają manualnej obsługi. Również posiadają zabezpieczenie utrudniające złodziejom swój "fach" - rygle ręczne, rygle automatyczne.

    Przy rozmyślaniu na temat zakupu rolet napewno trzeba pamiętać o tym ,że rolety zewnętrzne są jedynie zabezpieczające przed włamaniem ( jedynie atestowane rolety są antywłamaniowe ~2 razy droższe) , natomiast huk i hałas, który zostanie wywołany próbą nienaturalnego otwarcia rolety będzie napewno słyszalny w pobliskiej okolicy.
    Cytuj
  • martyniana 27 lis 2014, 9:37
    Myślę, że tak, ponieważ zmniejszają przepuszczalność ciepła na zewnątrz- zwłaszcza w chłodne ciemne dni. Nie musisz mieć zasłon i zbędnych firanek w oknach, no i świetnie chronią szyby przed wiatrem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi. Mam za domem topole z których gałęzie często wybijały mi szyby.
    Jak wymienialiśmy okna, to od razu daliśmy sobie rolety :-)
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: malowanie tapety