Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Klimatyzacja manualna, półautomatyczna czy klimatronik?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Klimatyzacja manualna, półautomatyczna czy klimatronik?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 77henry 22 mar 2011, 11:30
    Nie przesadzaj, w zimie też nie zmieniasz temperatury?? Jeździsz w kurtce, na zewnątrz -15 a Ty w środku masz 20 rozumiem? uśmiech
    Cytuj
  • Apoliner 22 mar 2011, 15:18
    OK, może trochę przesadziłem. No może w zimie obniżam temperaturę i też jak są ekstremalnie wysokie temperatury w lecie (ponad 30 stopni) to na klimnie ustawiam więcej, 23-24 stopnie, bo nie zdrowe są takie duże różnice.
    Cytuj
  • Ferdynand 22 mar 2011, 17:30
    A czy przypadkiem nie jest tak, że klimatronik ma tych czujników full i jest skomplikowany i w związku z tym częściej się psuje?
    Cytuj
  • kaziu 22 mar 2011, 19:38
    No wiesz, wszystko się psuje kiedyś. Ale nie słyszy się takich narzekań. Jeszcze nie spotkałem się, żeby klimatronik komuś nie działał, bo jakiś czujnik padł. Jedynie co jak w każdej klimie trzeba dbać o jej formę i serwisować.
    Cytuj
  • Gaik 22 mar 2011, 20:33
    Na czym polega takie serwisowanie klimy? Ktoś wie?
    Cytuj
  • Xanadu70 22 mar 2011, 23:15
    Przede wszystkim uzupełnia się czynnik chłodzący - dolewają jakiejś mikstury dzięki której można schładzać powietrze. No i odgrzybianie! Bo jak klima pracuje to jest dużo wilgoci a to może powodować rozwój jakiegoś grzyba. Najczęściej objawia się to niemiłym zapachem w kabinie.
    Cytuj
  • Grantorino 22 mar 2011, 23:41
    O dziwo, łatwiej o grzyba w klimie, kiedy się jej nie używa. Dlatego co najmniej raz w tygodniu należy ją włączyć, żeby układ podziałał trochę.
    Cytuj
  • Barbra67 23 mar 2011, 7:28
    Ups... a ja mam właśnie taki podejrzany smrodek smutny Idzie wiosna, pewnie po zimowej wilgoci zalęgły się jakieś syfy. Musze umówić się na wizytę w serwisie.
    Cytuj
  • Aubiergine 23 mar 2011, 9:31
    O co chodzi z tym osuszaniem? Mam klimę, a mam często zaparowane szyby :/
    Cytuj
  • Kandydat 23 mar 2011, 9:54
    No klima ma parownik, który zapewnia optymalny poziom wilgotności w kabinie. Nadmiar wilgoci jest odprowadzana na zewnątrz przez parownik. Dlatego też często zdarza się np. w upalne lato, że spod samochodu wypłynie stróżka wody lub jest nawet mała kałuża wody. To normalny objaw, to woda "wyciągnięta" z kabiny uśmiech
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum