Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Czy karty PayPass są bezpieczne, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy karty PayPass są bezpieczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PytamWAS 25 lut 2011, 11:28
    Bo w Polsce najpierw się coś robi, a później zastanawia czy to jest potrzebne czy nie.
    Cytuj
  • 7Dekoder 25 lut 2011, 11:43
    Karta jak karta. Jest wiele zabezpieczeń. Karta sama z siebie nic nie wysyła, nie ma zatem ryzyka, że ktoś (haker) przechwyci transakcję czy jakieś ważne dane.
    Na przykład nie ma niebezpieczeństwa, że za tę samą transakcję zapłacimy dwa razy, bo każdą transakcję musi zaakceptować sprzedawca. Czyli może kartą machać przed czytnikiem ile nam się chce, a i tak tylko ta pierwsza zostanie zaakceptowana.
    Mnie się te karty podobają, ale nie ma nimi gdzie płacić, na razie.
    Cytuj
  • Mistrzu21 25 lut 2011, 15:21
    a jak ci zwiną kartę to będą sobie nią czekoladki kupować. Wszak kosztują mniej niż 50 zł. W ten sposób mogą wydoić całą kasę z konta.
    Cytuj
  • 7nowela 25 lut 2011, 16:40
    To można wyrobić kartę przedpłaconą z możliwością zbliżeniową. Jeśli ktoś ukradnie kartę to nie wyda więcej niż jest na karcie.
    Cytuj
  • Brat_PIT 25 lut 2011, 17:14
    Banki z reguły wprowadzają limity na płatności zbliżeniowe np. 150 zł dziennie. Jak karta zginie dzwonić do banku i zastrzegać. Tak jak w przypadku innych plastików. Nie rozumiem o co tyle szumu.
    Cytuj
  • Lapik 25 lut 2011, 21:06
    MasterCard też oferuje możliwość sprawdzenia gdzie można płacić jego kartami. Wchodzimy na stronę
    http://www.paypass.pl i szukamy.
    Cytuj
  • GUEST 25 lut 2011, 22:59
    Wszystko co nowe musi się rozwijać. Pamietacie reklamy operatorów komórkowych i te ich słynne "nie mam pola" choć koleś stał na środku pola.
    Czy dzisiaj w reklamach podaje się informacje ile to obszaru Polski jest w zasięgu komórek? NIE bo po co, skoro jest już tyle nadajników, że z każdego zakątka (????) zadzwonimy. A nadajniki są drogie.

    I tak będzie z tymi terminalami. U nas 10 tys. a w UK 27 tys. a podobno to bardziej rozwinięty rynek.
    Cytuj
  • CoolerFan 26 lut 2011, 1:51
    Jest aż tak łatwo ukraść pieniądze, bo karta musi znajdować się w bliskiej odległości od czytnika i po właściwej stronie. Tak że przypadkowe stuknięcie odpada.


    Płatności zbliżeniowe sprawdzają się także w polowych warunkach.
    Terminal na jednym ze stoisk na OFF Festival.

    Mnie tam się takie coś podoba. Na razie nie ma karty zbliżeniowej ale to kwestia czasu.
    Cytuj
  • Eru 26 lut 2011, 9:27
    Cztery najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać przy kartach zbliżeniowych i płatnościach:

    *transakcja zbliżeniowa nie jest droższa niż transakcja tradycyjną kartą z paskiem magnetycznym czy chipem
    *w sposób zbliżeniowy można płacić do 50 PLN, powyżej tej kwoty standardowo wpisuje się kod PIN lub autoryzuje transakcję podpisem
    *transakcje zbliżeniowe są szybsze (są weryfikowane w trybie off-line)
    *transakcje zbliżeniowe są bezpieczne, dba o to procesor na karcie i terminal.

    A płacenie gotówką jest bezpieczne? Ile razy sprzedawczyni w sklepie naciągnęła się na kasę, bo nie miałeś czasu policzyć wydanej reszty? No właśnie, pewnie wiele razy.
    Cytuj
  • MSBulk 26 lut 2011, 13:08
    Inteligo ma karty zbliżeniowe wydawane przez Visę. Ale jak tak się patrzyłem na oznaczenia na sklepach, to z reguły widziałem Mastercarda i paypass. Może to moje subiektywne odczucie, ale szybciej ewentualnie zapłacimy Mastercard niż Visą.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum