Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Czy karty PayPass są bezpieczne, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy karty PayPass są bezpieczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Cash 27 lut 2011, 14:08
    No tak jak tu edukować klientów skoro reklamą wprowadza się zamieszanie.
    Cytuj
  • Hardtext 27 lut 2011, 18:08
    Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale ostatnio rozglądałem się za kartami zbliżeniowymi i tymi mikropłatnościami. I jak zobaczyłem reklamę to wprawiło mnie w zdumienie. 50 a tu 70 zł.
    Jest tylko ciekawy ile taki marketingowiec zarabia, bo kasa mu chyba zdrowy rozsądek wypaliła.
    Cytuj
  • ObywatelKowalski 27 lut 2011, 21:27
    To jest uszczęśliwianie obywateli na siłę, bo ja np. nie chcę takiej karty, a już wiem, że jak dojdzie do wymiany to mi takową wcisną nie pytając się mnie o zgodę.
    Cytuj
  • gizmodo 28 lut 2011, 1:15
    Mój znajomy ma i paypass i paywave i jest wkurzony na maksa, bo w jednym sklepie można płacić albo tą kartą albo drugą.
    Ta sytuacja przypomina mi dyskusję sprzed kilku lat co wybrać BluRay czy HD DVD. W końcu pojawiły się odtwarzacze obsługujące oba systemy, ale ten drugi jak wiemy przegrał konkurencję.
    Widziałem nawet notebooka Toshiba Qosmio z napędem HD DVD. Kto to kupił musiał mocno tego żałować.

    Nie sądzę, że z tymi mikropłatnościami będzie tak samo, bo ostatecznie będą dwusystemowe terminale płatnicze... kiedyś.
    Cytuj
  • SawkaE 7 mar 2011, 9:45
    Może teraz rynek kart zbliżeniowych raczkuje, ale przybywa coraz więcej kart i terminali płatniczych.
    Podobno ok 3,2 mln kart u nas ma funkcję płacenia poprzez zbliżenie.
    Specjalne czytniki instalują już Rossmann, Almi Decor, Flo i Euro Apteka.

    Ostatnio z resztą widziałam jak facet płacił za coś przystawiając zegarek do czytnika. Czyli tam też można instalować jakieś chipy dla paypass.
    Cytuj
  • jacek_1 7 mar 2011, 20:53     (ostatnio zmieniony przez autora 7 mar 2011, 20:55, w całości zmieniany 1 raz)
    To moze trzeba bedzie stosowac cos takiego bezpiecznekarty.pl
    Cytuj
  • Manko 8 mar 2011, 0:14
    Z tego filmiku na podanej stronie wynikają dwie informacje. Nie można łatwo oczytać karty przykładając ją do kogoś, ale jednocześnie gdyby antena odbiorca była mocniejsza to jest to możliwe. Poza tym dekodowanie danych odbywa się w sklepie a nie w systemie bankowym.
    Czyli tylko czekać jak po sklepach zaczną chodzić goście z plecakami i anteną. Eldorado dla hakerów dopiero się zacznie.
    Cytuj
  • e-Leash 4 paź 2011, 14:27
    Producenci twierdzą, że karty są bezpieczne. Jak jednak dowodzą akty hakerskie z całego świata, da się odczytać dane z kart z nośnikami RFID (w tym PayPass i PayWave). Da się już jednak przed tym zabezpieczyć fizycznie protektorem e-Leash. Można je znaleźć tutaj:
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum