Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Kredyt gotówkowy. Jaki bank, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kredyt gotówkowy. Jaki bank

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • veganka 15 lis 2015, 20:55
    no tak biorąc kredyt warto porównywać ofertę, dlatego ja lubię jak bank ma symulator kredytowy dzięki któremu można w łatwy sposób określić wyskości raty przy zaciągniętym kredycie gotówkowym, zobacz sobie taki "suwak" tutaj https://wnioski.sygmabank.pl/formularz.php będziesz mogła zobaczyć jakie koszty przy jakim kredycie wchodzą w grę.
    Cytuj
  • Basia76 28 lis 2015, 18:35     (ostatnio zmieniony przez autora 28 lis 2015, 18:36, w całości zmieniany 1 raz)
    Masa napisał:
    aniolek_diabelek napisał:Jeśli nosimy się z myślą wzięcia kredytu gotówkowego to w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić oferty kilku banków, nie bazować tylko na jednym. Możemy pójść do banku osobiście i poprosić o przedstawienie oferty albo spróbować pójść na skróty i skorzystać z porównywarek kredytowych co pozwala nam szybciej i łatwiej prześledzić oferty wszystkich banków na rynku. Oszczędzamy w ten sposób dużo czasu, a on jest przecież najcenniejszy.
    Żadna porównywarka nie porówna Ci rzetelnie kredytów z uwzględnieniem pełnej twojej sytuacji na dany moment. Pomiędzy porównywarkę i chodzenie po bankach, postawiłbym opcję jaką jest doradca kredytowy, który na podstawie wywiadu porówna różne oferty, różnych banków i przedstawi najkorzystniejsze opcje. Masz tym samym i oferty i oszczędność na czasie.
    Zgadzam się w 100%. Porównywarka to sucha kalkulacja, bez uwzględnienia wielu kluczowych czynników mających wpływ na faktyczną ratę, w tym faktycznej sytuacji życiowej (rodzaj dochodu, stan cywilny, ilość dzieci na utrzymaniu itp.). Po przeczytaniu tego wątku znalazłam niezależne doradztwo kredytowe z Poznania i jestem bardzo zadowolona. Kredyt na 75 tys. rozłożony na 10 lat, niskie oprocentowanie 4,9%, spłacone 2 inne kredyty, które miałam do tej pory. Różnica w racie pomiędzy porównywarką www a realną ratą załatwioną przez doradcę? 120 zł miesięcznie mniej na mojej umowie. Co sprawdzałam szukając takiego doradztwa w Internecie?
    - ile lat już działają?
    - ile mają biur w województwie/kraju?
    - czy są faktycznie niezależni?

    Mój wybór padł na . Doradcy widać, że doświadczeni (działają od 10 lat), wiedzą co mówią, biuro na Głogowskiej, w którym byłam jest przy głównej ulicy Poznania z wejściem od ulicy, a nie ukrywają się gdzieś przy ul. x w klatce C na piętrze 8 w pokoju abc jak niektóre biura. Niestety ta firma działa tylko przez swoje 4 biura w Wielkopolsce... płacz a szkoda...


    Cytuj
  • veganka 29 lis 2015, 18:02
    no ale tak samo można powiedzieć o doradcy kredytowym, to że akurat dobiera nam kredyt w danym momencie nie oznacza że za jakiś czas nasza sytuacja będzie taka sama, więc ten argument nijak się ma zmieniającej się rzeczywistości. Gdybyśmy wychodzili z takiego założenia to może po prostu wcale nie brać kredytu. Trzeba porównywać bo kredyt bierzemy tu i teraz i odnosi się on do naszej aktualnej sytuacji finansowej.
    Cytuj
  • zylek 25 lut 2016, 17:01
    Masz mniej i bardziej opłacalne kredyty - np. w większości banków nowe firmy mają strasznie ciężko o środki.
    Ale np. w Idea banku masz kredyty gdzie taka szansa jest - https://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus i to na sporą kwotę. Radzę po prostu porównywać oferty i na tej podstawie dobierać odpowiednią. Inaczej w głupi sposób stracicie kasę. Po co to wam?
    Cytuj
  • veganka 28 lut 2016, 20:01
    no takjak piszesz lepiej podpisać umowę z bankiem gdzie z góry wiesz jakiej wysokości raty będziesz płacić niż bawić się w chwilówki czy inne niesprawdzone pomysły bo potem możecie sobie pluć w brodę.
    Cytuj
  • lativa 15 mar 2016, 20:26
    Ja to wszystkie chwilówki i podejrzane firmy odrzucam na starcie, od zawsze w gre wchodziły tylko banki uśmiech słuszne spostrzeżenie @veganka uśmiech
    Cytuj
  • veganka 19 mar 2016, 18:42
    jak masz umowę z bankiem to z góry wiesz na co się piszesz. ostatni kredyt jaki miałąm to w sygma banku, co prawda kwota nie byłą duża bo 8 tys. ale odrazu ustaliłam sobei wysokosć raty i termin jej spłaty, tak zeby płacić zaraz po otrzymaniu pensji. spłaciłam bez żadnych problemów a na koniec dostałam jeszcze ofertę karty kredytowej, więc dla mnnie byli wiarygodnym kredytodawcą.
    Cytuj
  • anastazja4390 20 mar 2016, 20:38
    Sprawdzone firmy, jak [url=https://kredyt123.pl/]https://kredyt123.pl/ [/url] maja atrakcyjne oferty kredytowe, bez ukrytych opłat - tam wszystko jest od początku jasne i precyzyjnie określone, więc nie ma obaw. Często tez zdarzają się tam oferty wiele bardziej atrakcyjne,niż w banku, więc warto wybierać tańsze kredyty, prawda? Na stronie można co nieco poczytać o ryzyku, zaletach tego typu kredytów a i znaleźć kilkanaście ciekawych i pouczających artykułów finansowych.
    Cytuj
  • veganka 20 mar 2016, 21:22
    dla mnie sprawdzone firmy to takie które są dobrze znane na rynku, a firmę o której piszesz pierwszy raz widzę na oczy więc raczej nie zdecydowałabym się na kredyt w takiej firmie. zawsze warto dokładnie sprawdzać z kim współpracujemy zwłaszcza w kwestii zaciągania kredytu, ja mam dobre wspomnienia z sygma bankiem dlatego na pewno kiedyś wrócę tam po kredyt.
    Cytuj
  • koonik 21 mar 2016, 18:29
    Sam się teraz zastanawiamuśmiech Czytam trochę na ten temat i udało mi się znaleźć taki kalkulator rat: http://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ . Jest na Moneyu, więc można mu zaufać. Na co trzeba jeszcze zwracać uwagę poza tym, że rata ma być najniższa?
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum