Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Kiedy rezerwować lokal na komunię?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy rezerwować lokal na komunię?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • elizabeta 11 wrz 2010, 18:48
    U mnie komunia w przyszłym roku na 40 osób. Salę zarezerwowałam w czerwcu. W zeszłym roku byłam w tym lokalu na komunii u siostrzeńca i wszystko było na tyle dobrze zorganizowane, że zdecydowałam się od razu zarezerwować ten lokal. Nie mam teraz problemu z szukaniem i zmartwieniem.
    Cytuj
  • henrietta 11 wrz 2010, 22:09
    elizabeta napisał:U mnie komunia w przyszłym roku na 40 osób. Salę zarezerwowałam w czerwcu. W zeszłym roku byłam w tym lokalu na komunii u siostrzeńca i wszystko było na tyle dobrze zorganizowane, że zdecydowałam się od razu zarezerwować ten lokal. Nie mam teraz problemu z szukaniem i zmartwieniem.
    Już w czerwcu znałaś datę komunii??? A ja do dziś nic konkretnego nie wiem...
    Cytuj
  • elizabeta 12 wrz 2010, 0:48
    W naszej parafii komunia zawsze jest mniej więcej w tym samym okresie, więc nie było wielkiego zaskoczenia i mogłam rezerwować. Umówiłam się z właścicielami lokalu, że jakby coś się zmieniło to dam od razu znać i będę miała pierwszeństwo do terminu. Wpłaciłam zaliczkę, więc nie było problemu.
    Cytuj
  • kika_s 12 wrz 2010, 1:23
    Lokal to świetne rozwiązanie. Jeśli kogoś stać, to polecam niezależnie od ilości gości. Ja już od dawna nie wyprawiam żadnych przyjęć w domu - zawsze wynajmuję jakąś salę z obsługą i jedzeniem.
    Moja córka miała komunię na 9 rano, nie wyobrażam sobie jak miałabym wszystko przygotować + ubrać i uczesać dziecko i siebie? Przecież to nierealne...
    Cytuj
  • iwona_sz 12 wrz 2010, 7:37
    kika_s, wszystko zależy od dobrej organizacji! U mnie komunia była na 9.30 i dałam radę. Po prostu wszystko przygotowałam dzień wcześniej, dlatego rano zajmowałam się już tylko ubiorem i uczesaniem. W domu została moja mam z ciocią i zajęły się wstępnym przygotowaniem zaraz po przyjściu gości. Naprawdę można sobie poradzić przymrużenie oka
    Cytuj
  • henrietta 12 wrz 2010, 9:50
    Ja nie za bardzo mam na kogo liczyć, wszystko raczej będzie na mojej głowie, więc chyba zostaje szukanie sali, jak tylko podadzą konkretny termin...
    Cytuj
  • dana51 12 wrz 2010, 10:43
    henrietta napisał:Ja nie za bardzo mam na kogo liczyć, wszystko raczej będzie na mojej głowie, więc chyba zostaje szukanie sali, jak tylko podadzą konkretny termin...
    A nie myślałaś, żeby zrobić przyjęcie w domu i wynająć jakąś kucharkę do pomocy? Ja co prawda ostatnią komunię robiłam jakieś 10 lat temu, ale taki system sprawdzał się idealnie.
    Cytuj
  • AAnka 12 wrz 2010, 14:24
    dokładnie, poszukaj wśród znajomych, albo znajomych swoich znajomych może znają kogoś, kto za w miarę rozsądną cenę zgodzi się gotować i podawać jedzenie. Oczywiście jeśli znajdziesz jakiś dobry lokal to problem będzie z głowy, ale jeśli jeszcze nie znasz terminu to musisz się liczyć z tym, że możesz nic ciekawego nie znaleźć... Wtedy taka opcja z wynajętą kucharką jest idealna!
    Cytuj
  • iwona_sz 12 wrz 2010, 16:52
    Dobre jedzenie można przygotować wcześniej np bigos, albo rosół. Jeśli nie chcesz sama piec ciast to zawsze możesz poszukać kogoś kto piecze na zamówienie, wyjdzie na pewno taniej niż kupowanie z cukierni. Zawsze są jakieś sprawdzone sposoby na oszczędność, więc się nie łam uśmiech
    Cytuj
  • cekoladka 12 wrz 2010, 18:33
    Dokładnie nie ma się co łamać przymrużenie oka
    Moja siostra w zeszłym roku robiła komunię dziecka w domu, bo po prostu za późno zaczęła szukać sali. Szczerze mówiąc to miała pieniądze na przyjęcie w lokalu, alenic już wolnego nie znalazła! W sumie to fajnie wyszło - było rodzinnie, każdy coś pomógł, część jedzenia była zamówiona, ciasta z cukierni, potem ktoś wynajęty posprzątał, nie namęczyła się aż tak bardzo z tym przyjęciem.
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum