Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki ekspres do kawy, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki ekspres do kawy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • szinczan 4 paź 2012, 11:11
    Imperium-Kawy napisał:nie zalecałbym maszyny na kapsułki, szczerze mówiąc jest to nieopłacalne finansowo i kawa również gorszej jakości niż z kawy ziarnistej, gdzie mielona jest w momencie robienia porcji. Dobry jest ekspres saeco, ale profesjonalny, nie domowy,... serio opłaca się dołożyć te parę stów, stalowe młynki, urządzenie robiący super cremę i bez problemu przetrwa 30-40 tys. porcji. Jeśli dla kogoś popularny Royal professional okazałby się można wybrać na vienna plus - dobry stosunek jakości do ceny i robi rzeczywiście świetną kawę z cremą. Mówię z własnego doświadczenia, bo mamy tych maszyn kilkadziesiąt w małych biurach głównie. Kwota około 1200 zł brutto Różnica porównując z royalem jest taka, że vienna posiada tylko 1 grzałkę i po spienieniu i podgrzaniu mleka trzeba ją czasem schłodzić odrobiną wody, kwestia 2-3 sekund przekręcenia z dyszy. Oczywiście młynek jest wbudowany, w pełni automatyczna maszyna. Generalnie model bezawaryjny, bez niepotrzebnej elektroniki, nie do zdarcia, mechanicznie bardzo podobny do royala.
    Niby dlaczego ? Ja taką posiadam. Nie dość, że robi bardzo dobrą kawę, robi ją szybko to wychodzi o wiele taniej od normalnego ekspresu do kawy. Nie wiem skąd ty masz takie informacje.
    Cytuj
  • zoszka27 21 paź 2012, 13:22
    Też mnie kusi żeby kupić w końcu jakiś dobry ekspres do kawy, znudziła mi się kawa rozpuszczalna, kawa z ekspresu smakuje zupełnie inaczej chciałabym żeby był na dwie filiżanki i miał funkcję spieniania mleka, zastanawiam się nad ekspresem Philipsa albo Ekspres SAECO, funkcje i ceny są do siebie zbliżone, tylko nie wiem który wybrać?
    Cytuj
  • pajper255 24 paź 2012, 13:39     (ostatnio zmieniony przez autora 30 lip 2013, 12:41, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja tam wolę samemu sobie parzyć kawę niż przez jakiś ekspres. Taka kawa o wiele lepiej smakuje niż z ekspresu.
    Cytuj
  • AstaLawista 26 paź 2012, 20:46
    ekspres ciśnieniowy uważam, że to jest bardzo fajna sprawa przymrużenie oka nie przemawia jednak do mnie typ ekspresu na kapsułki język aktualnie mam też parowarkę do zrobienia prawdziwego kawy espresso przymrużenie oka
    Cytuj
  • surbef 31 paź 2012, 20:48
    zoszka27 ja bym brał ten drugi im większa moc ekspresu tym bardziej esencjonalna kawa czyli pyszniejsza. JA osobiście jestem posiadaczem ciśnieniowego i na bank go nikomu nie oddam, i nie zamienię na kapsułki. Mam możliwość wyboru takiego gatunku kawy jaki mi w danej chwili najbardziej pasuje kawa zmielona tuż przed filtracją ma najlepszy aromat w ogóle uwielbiam kawę...
    Cytuj
  • lunetka 4 gru 2012, 21:29
    Też poszukuję ekspresu. Tylko mój główny problem jest taki, że nie mogę się zdecydować, przelewowy czy ciśnieniowy? Nie orientujecie się, czy może jest jakieś combo? I ewentualnie jakieś propozycje/opinie? I na kapsułki od razu mówię, że odpada, bo jakoś taka kawa odstrasza mnie smakowo.
    Cytuj
  • panipi 7 gru 2012, 10:23
    lubię kawę a nawet mogę powiedzieć że jestem od niej uzależniona, preferuję jednak tradycyjne espresso lub od czasu do czasu cappuccino dlatego nie ma dnia żebym nie korzystała z mojego ekspresu wysokociśnieniowego,
    Cytuj
  • VictoriaB 18 gru 2012, 15:52     (ostatnio zmieniony przez autora 18 gru 2012, 15:52, w całości zmieniany 1 raz)
    Napiszcie proszę , jaka kawa jest najlepsza do ekspresów cisnieniowych - czy to musi być specjalna jakaś? Czy może wystarczy zwykła kawa, ale drobno mielona? Ma swoją ulubioną kawę orientalną, ale zwykle stosuję ją tylko jeśli przyrządzam kawę z kawiarki.
    Cytuj
  • ZuzannaPigalle 27 sty 2013, 17:20
    Specjalna musi być tylko do ekspresów na kapsuły - ps nigdy bym sobie takiego nie kupiła
    Cytuj
  • Swojezdanie 8 mar 2013, 11:53     (ostatnio zmieniony przez autora 8 mar 2013, 11:54, w całości zmieniany 1 raz)
    No te na kapsułki są dość uciążliwe :-/ Kiedyś w pracy mieliśmy taki zwykły ciśnieniowy, to każda kawa się nadawała, jeśli była odpowiednio ciasno ubita w zbiorniczku uśmiech
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum
Następna: Telewizor Funai