Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Czy oświetlenie LED to oszczędność?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy oświetlenie LED to oszczędność?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • FreeKo 13 mar 2011, 9:21
    Wystarczy sobie policzyć ile prądu tracimy na różnych zbędnych rzeczach. Na przykład TV w stanie czuwania zużywa 1-2 Waty.
    2W * 24 godziny * 365 dni = 17,5 KWh rocznie. A jak mamy dwa telewizory. A właśnie.
    No a inne rzeczy jak grające na okrągło radio, światło w pokoju kiedy nas nie ma itp. Od tego należałoby zacząć.
    Cytuj
  • Atomowiec 13 mar 2011, 9:49
    Chciałbym powiedzieć, że lepiej siedzieć przy świeczkach, ale to może być droższe niż korzystanie z tradycyjnych żarówek.
    Cytuj
  • DC10 13 mar 2011, 13:15
    Wystarczy popatrzeć na ceny LED choćby tu http://www.cyfronika.com.pl/zarowki_led.htm
    Niektóre LEDy te 250 W kosztują w granicach 120 zł ! za sztukę. Licząc, że do domu trzeba kupić np. 10 to daje ok 1200 zł. To jest strasznie drogie. Może za 5 lat ceny spadną na tyle, ze będzie to opłacalne, ale teraz to słabo to widzę - ekonomiczność jest bardzo mała w porównaniu ze świetlówkami.
    Cytuj
  • Arturo84 24 mar 2011, 15:39
    007 napisał:ale LED nie świeci tak mocno jak zwykła żarówka 50Watowa i w sumie daje mniej światła. Nie nadaje się więc do oświetlania dużych pomieszczeń z jednego źródła.
    Proszę, jeśli masz zamiar pisać głupoty, poprzyj je dowodami lub czymkolwiek. Napiszesz sobie ,,LED nie świeci tak mocno jak zwykła żarówka 50Watowa" i to ma być kompetentna wypowiedź, daj sobie spokój. Odpowiednikiem np. żarówki 100 watowej, jest świetlówka LED 15 W (10 W jeszcze nie ale 15W jak najbardziej) i tak jest. Koszt takiej świetlówki to 150zł. Przy założeniu, że dziennie św. LED świeci 5 godz. zwrot kosztów nastąpi po około 2 latach 10 mies. Potem oszczędzamy rocznie około 80 zł przy jednej świetlówce.
    Cytuj
  • Arturo84 24 mar 2011, 15:43
    FreeKo napisał:Wystarczy sobie policzyć ile prądu tracimy na różnych zbędnych rzeczach. Na przykład TV w stanie czuwania zużywa 1-2 Waty.
    2W * 24 godziny * 365 dni = 17,5 KWh rocznie. A jak mamy dwa telewizory. A właśnie.
    No a inne rzeczy jak grające na okrągło radio, światło w pokoju kiedy nas nie ma itp. Od tego należałoby zacząć.
    Świetny wpis, popieram
    Cytuj
  • MustafaB 24 mar 2011, 16:23
    Ceny prądu tak idą w górę, że trzeba będzie chodzić spać z zachodem słońca.
    Teraz woda i kanalizacja też ma podrożeć o kilkanaście procent. Do tego żywność drożeje. Nie wiem co będzie dalej, ale trzeba pomyśleć o jakiś licznikach przedpłaconych lub radykalnie ściąć zużycie prądu.
    Cytuj
  • AutoRun 24 mar 2011, 18:01
    U mnie poszły właśnie dwa LED (chyba led) kupione 11 lat temu. Oszczędność jest duża. średniodzienne zużycie energii to ok 3,4 Kwh z tym , że wywaliłem zamrażarkę i lodówkę i w to miejsce kupiłem jedno urządzenie.
    Cytuj
  • SawkaE 19 kwi 2011, 11:43
    AutoRun napisał:U mnie poszły właśnie dwa LED (chyba led) kupione 11 lat temu. Oszczędność jest duża. średniodzienne zużycie energii to ok 3,4 Kwh z tym , że wywaliłem zamrażarkę i lodówkę i w to miejsce kupiłem jedno urządzenie.
    I opłacała się taka wymiana? Oszczędności z tego są żadne lub niezauważalne.
    Cytuj
  • Morowy 19 kwi 2011, 12:07
    Dobre pytanie, ekonomicznie wywalenie lodówki i zamrażarki nie przyniosło oszczędności, bo należało kupić inne urządzenie. Trzeba paru lat aby inwestycja się zwróciła.
    Cytuj
  • 27 gru 2011, 8:17
    Chciałem zaproponować nowość na naszym rynku.
    Proponujemy uczestnictwo w programie bezpłatnej wymiany oświetlenia z tradycyjnego na LED. Inwestycja w całości finansowana jest przez naszą firmę. Partycypujemy tylko i wyłącznie w wygenerowanych oszczędnościach.

    Zalety systemu :

    1. Inwestycja w całości finansowana i realizowana przez AOD Investment
    2. Klient nie jest obciążony umowa kredytową, kredytem bankowym – nie ma wpływu na zdolność kredytową w przyszłości
    3. Uczestnictwo w systemie nie obciąża budżetu klienta, ponieważ opłaty wynikają tylko i wyłączenie z uzyskanych oszczędności
    4. Obowiązki wynikające z systemu stają się kosztem w działalności, nie jest to jednak sensu stricto leasing – nie ma kosztów obsługi
    5. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, nawet 10 krotna
    6. Klient uczestniczy w uzyskanych oszczędnościach do 20% netto
    7. Natychmiastowy i widoczny efekt finansowy – po wymianie oświetlenia z tradycyjnego na LED
    8. Klient nie ponosi kosztów – ceną zakupu LED,
    9. Klient nie ponosi kosztów montażu – wymiana z tradycyjnych na żarówki Led,
    10. Klient nie ponosi kosztów eksploatacja, wymiana uszkodzonych – zużytych LED, co również ogranicza wydatki – wpływa na uzyskanie oszczędności w przypadku tradycyjnego oświetlenia
    11. AOD Investment nie pobiera żadnych zaliczek, przedpłat, korzysta jedynie z wygenerowanych oszczędności
    12. Korzystne warunki zawarte w umowie – 20% przychód z uzyskanych oszczędności
    13. Wysoka jakość oświetlenia LED – korzystne dla zdrowia
    14. Najwyższa wydajność LED, wyrażona w lumenach
    15. Długi czas świecenia do 100 000 godzin ;
    16. Długotrwała gwarancja producenta ( tylko w przypadku zakupu ) 50 000 godzin świecenia
    17. Klient korzysta z najnowszej technologii LED
    18. Produkty LED ograniczają poważnie emisję co2
    19. Produkty LED nie wymagają utylizacji ( leży to po stronie AOD Investment )
    20. Do produkcji LED nie używa się materiałów szkodliwych dla zdrowia i środowiska


    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum