Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Czy oświetlenie LED to oszczędność?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy oświetlenie LED to oszczędność?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jarek7 24 lis 2012, 11:04
    ja natomiast mogę polecić marki active jet - są w przystępnej cenie a sprawują się bardzo dobrze. Dobrze oświetlają i mają długą gwarancję a do tego są polskiej produkcji
    Cytuj
  • fibiz 27 lis 2012, 21:42
    LEDy są jak najbardziej oszczędne. Ich wadami na chwilę obecną jest punktowość światła i chłodne barwy. Postęp jest jednak niesamowity i pewnie już niedługo będzie oszczędnie i akceptowalnie wizualnie przymrużenie oka

    Cytuj
  • grawol 29 lis 2012, 18:40
    fibiz napisał:LEDy są jak najbardziej oszczędne. Ich wadami na chwilę obecną jest punktowość światła i chłodne barwy. Postęp jest jednak niesamowity i pewnie już niedługo będzie oszczędnie i akceptowalnie wizualnie przymrużenie oka
    Już teraz LED-y są jak najbardziej akceptowalne wizualnie. Zwróć uwagę chociażby na lampy MasterLED Philipsa. Tak w ramach ciekawostki to obecnie wkracza również technologia OLED, jest ona jeszcze nowocześniejsza – to co ją charakteryzuje, to emitowanie równomiernego światła na całej powierzchni lampy. Tutaj kilka zdjęć projektów z wykorzystaniem tej technologii -
    Cytuj
  • grawol 11 gru 2012, 22:13
    W temacie oszczędności generowanych przez oświetlenie LED-owe polecam tę aplikację - prezentuje ona oszczędności generowane dzięki zastosowaniu oświetleniowych rozwiązań LED-owych w konkretnych miastach w Polsce.
    Cytuj
  • iwciaa77 29 gru 2012, 9:51
    Ja też wymieniam sukcesywnie oswietlenie na ledowe i powiem, że jestem bardzo zadowolona. Można dobrać swiatło indywidualnie do upodobań, do wnętrza itp. Kwestią jest wybranie dobrego producenta, a na pewno nie kupowanie podróbek tanich bo one tylko wypaczą nam zdanie na temat ledów. Ja tak jak wcześniej kolega polecił zaufałam activejet:-)
    Cytuj
  • jarek7 3 sty 2013, 9:02
    już są na rynku ledy, które dają ciepłe światło zbliżone do żarowego i przyjemne dla oka. Teraz jest już ich taki wybór że dla każdego znajdzie się "coś miłego". Ja mam w domu diody active jet i dają przyjemne światło
    Cytuj
  • zonja 14 mar 2013, 8:16
    Akurat diody tego producenta dają różne rodzaje światła, ciepłe również, także do wyboru jak ktoś chce na przykład naturalne to tez tam znajdzie.
    Cytuj
  • woljin 19 mar 2013, 14:58
    Nie wiem czy LEDy to oszczędność czy też nie. Jedno można stwierdzić na pewno. Oświetlenie LEDowe jest o wiele bardzie wydajne od klasycznego oświetlenie. Świeci o wiele mocniej niż tradycyjna żarówka.

    Cytuj
  • bartosz_s 28 mar 2013, 10:40
    Chyba jasne jest że oświetlenie Led jest oszczędne skoro w pokoju zamiast tradycyjnej żarówki 60-70W stosuje 4 sufitowe LEDy o mocy 8W ( 4x2)
    Cytuj
  • slotx 22 kwi 2013, 14:14
    Witam.

    Powiem tak: może być energooszczędne pod pewnymi warunkami. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł. Zmienił on kompletnie mój pogląd na tę sprawę. Widać, co jest w sieci, a co piszą ludzie, którzy się na tym znają.

    Pozdrawiam.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum