Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Czy oświetlenie LED to oszczędność?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy oświetlenie LED to oszczędność?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kucharsky 22 cze 2012, 13:09
    oczywiście że LED to oszczędność, obecna technologia lamp LEDowych jest na tyle rozwinięta że dorównują one zwykłym żarówkom przy dużo mniejszym poborze prądu. Ja w domu jak przepali mi się jakaś żarówka to od razu zamieniam na LEDową. żarówki kupuję na
    Cytuj
  • fas24 10 lip 2012, 14:02
    No dobra, ale czy te led nie są przypadkiem trochę ciemniejsze niż te normalne żarówki? W ogóle oprócz żarówek energooszczędnych znacie jeszcze jakieś sposoby na oszczędzanie energii w domu ? Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby przyczynić się do ochrony środowiska. Mam wrażenie, że w ogóle nie prowadzę ekologicznego trybu życia. Jedynie co to kupuje sprzęt klasy A lub A+. To oczywiście zdecydowanie za mało.
    Cytuj
  • kasia1112 4 sie 2012, 17:44
    Polecam żarówki led, sama ostatnio wymieniałam w mieszkaniu żarówki na żarówki ledowe i jestem mile zaskoczona. W szczgólności, że znalazlam cenowo i jakościowo
    Cytuj
  • Kucharsky 20 wrz 2012, 12:53
    Jasne że nie są ciemniejsze, z resztą jasność i barwę światła można dobrać indywidualnie. Super sprawa! Polecam!
    Cytuj
  • Kajakarz 8 paź 2012, 20:35
    Ja też przyznam, że u nas oświetlenie Led jest "na topie"
    - choć to chyba kwestia fajnych wzorów z lampami na ledy niż sprawdzania tego, czy faktycznie są one oszczędne.
    Cytuj
  • bumpster 10 paź 2012, 7:27
    Oświetlenie LED jest ciut tańsze od standardowego oświetlenia. Dodatkowo takie lampy mocniej świecą uśmiech
    Cytuj
  • dredmore 20 lis 2012, 9:03
    Kucharsky napisał:oczywiście że LED to oszczędność, obecna technologia lamp LEDowych jest na tyle rozwinięta że dorównują one zwykłym żarówkom przy dużo mniejszym poborze prądu. Ja w domu jak przepali mi się jakaś żarówka to od razu zamieniam na LEDową. żarówki kupuję na
    Ja się zgadzam z Kucharskym - żąrówki LEDowe mają dużo mniejszy pobór prądu - Dlatego stosuje je się do oświetlania dużych obiektów takich jak np. Stadion Narodowy.

    Pozdrawiam!
    Cytuj
  • grawol 22 lis 2012, 16:34
    Nie tylko dużych. Coraz częściej (także w Polsce) LED-y oświetlają sklepy – np. supermarket Piotr i Paweł w Józefosławiu - redukcja eksploatacji energii przy tym projekcie sięga aż do 70 procent.
    Cytuj
  • jarek7 23 lis 2012, 9:15
    sam mam w domu kilka źródel światła z diodami led i wg mnie fajnie się spisują. Dają jasne światło (oczywiście trzeba je odpowiednio dobrać) i rachunki trochę mniejsze. Najjaśniejsze są z tego co wiem tzw. power led - odpowiadają halogenom 35W. Co do ceny to można kupić w przystępnej od polskich producentów np. active jet
    Cytuj
  • grawol 23 lis 2012, 17:32
    Do użytku domowego polecam te żarówki - dają białe, bardzo przyjemne światło (2700 K), takie jak w przypadku zwykłej żarówki, a działają 10 razy dłużej i generują oszczędności co najmniej 80%.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum