Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki okap do kuchni, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki okap do kuchni

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • evKa 4 mar 2011, 17:43
    O to mój okapik choć prosty to jest dobry. Może tylko za wysoko wisi bo aby dobrze ciągnął musi być ustawiony na maksa i wtedy trochę hałasuje. Radia nie słuchać, ale nie jest to jakiś denerwujący hałas. Ot po prostu wentylator mocniej się kręci.
    Cytuj
  • Fridge 4 mar 2011, 20:22
    To pewnie za wysoko okap jest powieszony.
    Okap montujemy nad płytą kuchenną na takiej wysokości, aby jego daszek (powinien być szerszy od płyty ok 10cm) nie przeszkadzał nam w pracy - czyli abyśmy nie rąbnęli się w głowę.
    Nie powinno się jednak montować niżej niż 65 cm jeżeli mamy do czynienia z płytą gazową, mógłby wówczas przeszkadzać w spalaniu gazu. Ani wyżej niż 75 cm, gdyż powyżej ogranicza się możliwość zbierania oparów, czyli nie mamy żadnej korzyści z okapu.
    Cytuj
  • PaniDomu 4 mar 2011, 21:44
    Moja kuchnia ma ok 10 metrów kw. i wysokość jakieś 2,4m. W kuchni jest kratka wentylacyjna do wentylacji w budynku, ale aby podłączyć okap musiałabym rozwalić dziurę. Kuchenkę mam całą gazową - tylko piec jest elektryczny. Kuchnia stoi pod ścianą.
    Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać?
    Cytuj
  • InfernoO 5 mar 2011, 0:01
    Czyli okap musi mieć min. wydajność 10*2,4*6= 144 m3/h To spełnia chyba każdy okap nawet ten najtanśzy.
    Z opisu kuchni wynika, że musi to być okap pochłaniający z filtrem węglowym.
    Cytuj
  • Skrawacz 5 mar 2011, 7:01
    Filtr węglowy potrafi pociągnąć po kieszeni bo należy go wymieniać co 3 miesiące.
    Koszt to w zalezności od modeli od 12 zł do nawet 80 zł! Lepiej brać takie okapy z prostym filtrem węglowym a nie obudowanym w jakieś dziwactwa.

    Np. Filtr węglowy x2 AMICA OTS 515/ 615 (FWK 140) Amica Kod Producenta: OTS 515/615 (FWK 140) - Filtr węglowy pasuje do okapów AMICA OTS 515 oraz 615 to koszt 84 zł.
    Cytuj
  • Pstryk 5 mar 2011, 7:50
    Czasem okap bywa także wyposażony w specjalne wskaźniki informujące o poziomie zanieczyszczenia filtrów bądź o konieczności ich wymiany - to jest bardzo przydatna funkcja. Dodatkowo może on też posiadać timer dzięki, któremu wychodząc z domu możesz ustawić go tak, aby okap zakończył pracę np. za dwadzieścia minut. Ale nie ma co ukrywać takie bajery kosztują i nie znajdziemy ich w urządzeniach za 400 zł.
    Cytuj
  • InfernoO 5 mar 2011, 10:34
    To jak często wymieniany filtr mówi nam instrukcja ale z reguły co kwartał. Łatwo też sprawdzić filt przeciwtłuszczowy. Jak jest brudny to do wymiany.
    Cytuj
  • MisterT 5 mar 2011, 11:56
    Okapu nie podłącza się do wentylacji w budynku !!!. A jak wystąpi różnica ciśnień, to opary z powrotem wrócą do mieszkania. Wentylacja powinna iść na zewnątrz mieszkania.!!!
    Cytuj
  • PaniDomu 5 mar 2011, 12:56
    Czyli do mojego mieszkania opak z filtrami. No to jaki mam wybrać może jakaś marka lub model.
    Maks 500 zł.
    Cytuj
  • 230V 5 mar 2011, 15:49
    W cenie do 500 zł jest duży wybór. Podam kilka marek i modeli okapów pochłaniaczy czyli takich co mają filtry węglowe, a opary nie są odprowadzane na zewnątrz.

    Amica OTS635I od ok 400 zł
    Typ okapu: Teleskopowy
    Wydajność wyciągu: 550 m3/h
    Poziom hałasu [dB]: 59
    Ilość punktów świetlnych: 2


    Gorenje DKF 600 M od ok 250 zł

    Typ okapu: Teleskopowy
    Wydajność wyciągu: 420 m3/h
    Poziom hałasu [dB]: 50
    Ilość punktów świetlnych: 2


    Samsung HB6247SX
    Typ okapu: Podszafkowy
    Wydajność wyciągu: 470 m3/h
    Poziom hałasu [dB]: 47
    Ilość punktów świetlnych: 2


    Teka TL1 62 IX
    Typ okapu: Teleskopowy
    Wydajność wyciągu: 540 m3/h
    Ilość punktów świetlnych: 2


    I cała masa innych.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum